headerother

Nurkowanie na Kubie

Żarłacz karaibski z Jardines de la Reina

JARDINES de la REINA

ściśle chroniony rezerwat morski, zwany też niekiedy „Galapagos Karaibów” lub „Tajną rafą Fidela Castro”. Dzięki zakazowi rybołówstwa i limitom w zakresie wstępu odwiedzających, możemy tu zobaczyć, jak wyglądały Karaiby za czasów Krzysztofa Kolumba. Niewątpliwie najlepsze miejsce do nurkowania na Kubie.

Jardines de la Reina - niewątpliwie najlepsze miejsce do nurkowania na Kubie
Młody osobnik krokodyla amerykańskiego z Jardines de la Reina

CAYO LARGO

Ta mała wyspa była kiedyś ośrodkiem karaibskich piratów. Dziś tutejsze hotele all-inclusive na śnieżnobiałych plażach „śpiewającego piasku” stanowią idealne miejsce na rodzinne wakacje połączone z przyjemnością nurkowania.

Cayo Largo - idealne miejsce na rodzinne wakacje połączone z przyjemnością nurkowania
Cayo Largo - idealne miejsce na rodzinne wakacje połączone z przyjemnością nurkowania

MARIA la GORDA

Legendarne stanowisko na zachodnim cyplu Kuby, w zatoce Bahía de Corrientes (prowincja Pinar del Rio). Według pradawnych podań, swoją bazę mieli tu w przeszłości karaibscy piraci, których szynkarką i opiekunką była piękna Maria - gotowała, nalewała trunki, leczyła rany poniesione w bojach, pocieszała strapionych... 

Szynkarką Maria gotowała, nalewała trunki, leczyła rany poniesione w bojach, pocieszała strapionych...
Tutaj ja mieszkam

Zatoka Świń

Piękne głębokie ściany o doskonałej zazwyczaj widoczności. Łatwość nurkowania - blisko brzegu, na tym stanowisku mogą nurkować również osoby początkujące. Tutejszą ciekawostką jest możliwość nurkowania w jaskiniach, przez które przepływa zmieszana woda (pierwszych kilka metrów słodka, niżej brakiczna, a na dole słona - morska). 

Jaskinie w Zatoce Świń
Łatwość nurkowania - blisko brzegu

ISLA de la JUVENTUD

Wyspa Młodzieży, zwana też niekiedy Wyspą Skarbów, Wyspą Piratów, Isla de Piňos, 50 mil na południowy wschód od wybrzeży Kuby. Kolorowa populacja koralowców, gąbek, gorgonii, ściany, jaskinie, tunele, luszczyki, tarpony, ostrobokowate, żółwie, barakudy, płaszczki i, przy odrobienie szczęścia, również rekiny...

Isla de la Juventud = Wyspa Młodzieży = Wyspą Skarbów
Isla de la Juventud = Wyspa Młodzieży = Wyspą Skarbów

PLAYA SANTA LUCIA

słynne miejsce, w którym występują żarłacze tępogłowe, tzw. bullsharki, mające według niektórych źródeł na sumieniu więcej ofiar ludzkich niż żarłacz biały. Tutaj jednak są spokojne i dotychczas nie stwierdzono przypadku ataku na turystę. Poza rekinami na tym obszarze można również znaleźć kilka interesujących wraków okrętów.

NOWOŚĆ!!!

Żarłacz tępogłowy na Playa Santa Lucia
Żarłacz tępogłowy na Playa Santa Lucia

Żeglowanie z nurkowaniem

Jeśli lubisz żeglować i przy tym chętnie nurkujesz, to właśnie do Ciebie kierowane są rejsy z Cienfuegos, , ewent. z Trynidadu na Cayo Largo. 

 

NOWOŚĆ!!!

Żeglowanie z nurkowaniem
Żeglowanie z nurkowaniem

VARADERO

Jedna z największych i najbardziej znanych kubańskich miejscowości letniskowych - również sam Al Capone przyjeżdżał tu na wakacje. Do największych atrakcji dla nurków należy tu wrak radzieckiego okrętu patrolowego BP 353 (Barco Patrullero), znanego pod nazwą Russian Destroyer. Najtańszy sposób, by ponurkować na Kubie.

Varadero - Russian Destroyer

Niewątpliwie najbardziej interesującym obszarem do nurkowania na Kubie jest archipelagJardines de la Reina. Dzięki niezwykle restrykcyjnym obostrzeniom narodowego parku morskiego (przede wszystkim zakaz połowów komercyjnych i ograniczenie liczby odwiedzających) mamy tutaj możliwość zobaczenia, jak wyglądały Karaiby zanim rozpoczął się gwałtowny rozwój turystyki w tej części świata.

Z ogromnej części pozostałych kubańskich stanowisk niemal wszystkie duże ryby zostały już odłowione i zjedzone. Dlatego też gorąco polecamy, by przed wyjazdem na urlop rozważyć wybór lokalizacji i nie ulegać wszystkim zdawkowym ofertom niektórych biur podróży. Zwłaszcza firmy, które nie są wyspecjalizowane w nurkowaniu na Kubie, mają tendencję do szafowania optymizmem, który często rozmija się z rzeczywistością.

Nurkowanie na Kubie

Kuba

Kuba to piękny i soczysty kraj o burzliwej historii i wielkich oczekiwaniach na przyszłość 

Czytaj więcej...

Nurkowanie na Kubie

Tydzień na statku w otoczeniu rekinów? A może raczej relaks dla nurków w w hotelu all-inclusive?

Czytaj więcej...

Usługi turystyczne

Bilety krajowe, wynajem aut, transfery, golf, podróże służbowe, setki hoteli...

 

Czytaj więcej...

Jestem zainteresowany ofertą

Chcesz wyjechać na Kubę?

Napisz do nas

info@divingincuba.pl

+420 774 832 315-6

Nasze służby